BİLİMSEL PROGRAM

 


1 Nisan 2017, Cumartesi
09:00-13:00 OTELE GİRİŞ VE KAYIT
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:00 -14:30

KURS ÖNCESİ DEĞERLENDİRME
(Doğru / Yanlış Tipinde 100 Soruluk Test)
Dr. Selahattin Özmen
Dr. Yiğit Tiftikçioğlu

14:30 -15:00

TANIŞMA / PROGRAM TANITIMI / BEKLENTİLERİN ALINMASI
Dr. Akın Yücel
Dr. Selahattin Özmen

15:00 -15:30 Kahve Arası
15:30-17:00

DUDAK DAMAK YARIKLARI - I
Dr. Figen Özgür
Dr. Zekeriya Tosun
Dr. Mert Çalış

17:00-17:30 Ara
17:30-19:00

DUDAK DAMAK YARIKLARI
Dr. Figen Özgür
Dr. Zekeriya Tosun
Dr. Mert Çalış

19:00-20:00 Akşam Yemeği
20:00-21:15

REJENERATİF TIP UYGULAMALARI
Dr. İbrahim Vargel
Dr. Zekeriya Tosun

21:15-22:00

MECBURİ HİZMET TECRÜBELERİ (İhale Kanunu vb)
Murat Öztürk

22:00-24:00 SOSYAL AKTİVİTE


2 Nisan 2017, Pazar
09:00-10:00

PLASTİK CERRAHİDE HUKUKİ SORUMLULUKLAR
Dr. Atilla Arıncı

10:00-10:30 Kahve Arası
10:30-12:00

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME
Dr. Cemal Şenyuva
Dr. Ayşin Yeşilada Karasoy

12:00-13:30 Öğle Yemeği
13:30-15:00

MEME KÜÇÜLTME - MASTOPEKSİ
Dr. İsmail Kuran
Dr. Sühan Ayhan

15:00-15:30 Ara
15:30-16:30

YÜZ BÖLGESİNE YÖNELİK CERRAHİ ESTETİK GİRİŞİMLER
Dr. Cemal Şenyuva
Dr. Erhan Eryılmaz

16:30-17:00 Kahve Arası
17:00-18:30

MEME REKONSTRÜKSİYONU
Dr. Sühan Ayhan
Dr. Şükrü Yazar

18:30-19:30 Akşam Yemeği
19:30-20:30

ÜROGENİTAL PLASTİK CERRAHİ
Dr. Aylin Kurt
Dr. Eksal Kargı

20:30-20:45 Ara
20:45-22:00

UYGULAMALI LAZER KURSU
Dr. Eksal Kargı



3 Nisan 2017, Pazartesi
09:00-10:00

MAKSİLLOFASİYAL TRAVMA I
Dr. Derya Özçelik
Dr. Ersoy Konaş

10:00-10:30 Kahve Arası
10:30-11:30

MAKSİLLOFASİYAL TRAVMA II
Dr. Derya Özçelik
Dr. Ersoy Konaş

11:30-12:30

SAÇ EKİMİ
Dr. Derya Özçelik

12:30-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:30

ORTOGNATİK CERRAHİ
Dr. Ecmel Songür
Dr. Özhan Çelebiler

15:30-16:00 Kahve Arası
16:00-18:00

KRANİYOFASİYAL CERRAHİ - HİPERTELORİZM
Dr. Ecmel Songür
Dr. Özhan Çelebiler

18:00-19:30 Akşam Yemeği
19:30-20:30

YÜZ BÖLGESİNE YÖNELİK MİNİMAL İNVAZİV ESTETİK GİRİŞİMLER
Dr. Cenk Demirdöver
Dr. Aysun Bölükbaşı

20:30-21:00 Ara
21:00-22:00

HEMANJİYOM VE VASKÜLER MALFORMASYONLAR
Dr. İbrahim Vargel



4 Nisan 2017, Salı
09:00-10:00

KONGENİTAL EL ANOMALİLERİ
EL VE ÜST EKSTREMİTENİN KRONİK HASTALIKLARI
Dr. Mehmet Dadacı
Dr. Murat Sinan Engin

10:00-11:00

EL VE ÜST EKSTREMİTE  YARALANMALARI
Dr. Mehmet Dadacı
Dr. Murat Sinan Engin

11:00-11:30 Kahve Arası
11:30-12:15

TIBBİ FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE BİLİŞİM
Dr. Yiğit Tiftikçioğlu
Dr. Tonguç İşken

12:15-13:15 Öğle Yemeği
13:15-14:30

ALT-ÜST EKSTREMİTE REKONSTRÜKSİYONU, LENFÖDEM
Dr. Koray Çoşkunfirat
Dr. Cenk Demirdöver

14:30-15:00 Ara
15:00 -16:30

BAŞ BOYUN BÖLGESİ TÜMÖRLERİ VE CERRAHİSİ
BAŞ BOYUN REKONSTRÜKSİYONU
Dr. Şükrü Yazar
Dr. Yiğit Tiftikçioğlu
Dr. Bülent Saçak

16:30-17:00 Kahve Arası
17:00-18:00

DERİ TÜMÖRLERİ
Dr. Özay Özkaya

18:00-19:00

MEME BÜYÜTME
Dr. Akın Yücel
Dr. Haldun Kamburoğlu

19:00-20:00 Akşam Yemeği
20:00-21:00

YARA İYİLEŞMESİ VE MODERN YARA BAKIMI
Dr. Selahattin Özmen

21:00-22:00

RİNOPLASTİ
Dr. Mehmet Bayramiçli (Endonazal Rinoplasti)
Dr. Selahattin Özmen (Açık Rinoplasti)



5 Nisan 2017, Çarşamba
09.00-10.00 OKULSONU DEĞERLENDİRME TESTİ
Dr. Selahattin Özmen
Dr. Yiğit Tiftikçioğlu
10:00-10:30 OKUL SONU DEĞERLENDİRME / GERİ BİLDİRİM TOPLANTISI / KAPANIŞ
Dr. Akın Yücel
Dr. Selahattin Özmen
  OTELDEN AYRILIŞ






II. Plastik Cerrahi Asistan Temel Eğitim Kursu
(2017)
 
I. Plastik Cerrahi Asistan Temel Eğitim Kursu
(2016)
 
IX. Plastik Cerrahi Okulu
(2016)
 
VIII. Plastik Cerrahi Okulu
(2015)
 
VII. Plastik Cerrahi Okulu
(2014)
 
VI. Plastik Cerrahi Okulu
(2013)
 
V. Plastik Cerrahi Okulu
(2012)
 
IV. Plastik Cerrahi Okulu
(2011)
 
III. Plastik Cerrahi Okulu
(2010)
 
II. Plastik Cerrahi Okulu
(2009)
 
I. Plastik Cerrahi Okulu
(2008)